Działania Kadry i ludzie Kolej jest dla ludzi

Pasja Kolejnych Pokoleń – ciekawa kampania Grupy PKP

Pasja Kolejnych Pokoleń – ciekawa kampania Grupy PKP fot. PKP S.A.

Dziś rusza bardzo wdzięczna kampania wizerunkowa Grupy PKP. Pasja Kolejnych Pokoleń to akcja pokazująca pracownicze i prywatne oblicza kadry kolejowej.

 Grupa PKP wystartowała dziś ze swoją kampanią wizerunkową, która ma przybliżyć nam sylwetki pracowników 10 spółek z Grupy, którzy na co dzień przyczyniają się do naszych dobrych podróży i do ogólnego rozwoju kolei. Łącznie zapoznamy się z 23 bohaterami – pracownikami spółek kolejowych, którzy opowiadają o swojej pracy, zainteresowaniach i historii swojego kolejowego powołania.

Dziś Grupa PKP przedstawia nam m.in. postać pana Dariusza Kutery, starszego dyżurnego ruchu PKP LHS.

Pasja Kolejnych Pokoleń                                                                                                                               fot. PKP S.A.


fot. PKP S.A.

Zawodowo z koleją związany jest od 38 lat. Jak zaznaczył Pan Dariusz: – Człowiek, który nie ma pasji, nudzi swoją duszę. Człowiek, który ma pasję, to człowiek szczęśliwy. Swoją pracę porównuje do ula ze względu na hałas przejeżdżających wokół pociągów. Podkreśla, że w jego pracy bardzo ważna jest czujność, rozwaga i opanowanie. Od jego postawy i rzetelnego pełnienia obowiązków zależy bezpieczeństwo podróżnych. Ul nie był w tej historii przywołany bez powodu. Pan Dariusz w wolnych chwilach zajmuje się pszczelarstwem. Jest to dla niego forma odpoczynku. Prowadzi pasiekę od 20 lat.

Kolejnym bohaterem kampanii Grupy jest Pan Michał Jastrząbek, najmłodszy kierownik pociągu w PKP Intercity.


fot. PKP S.A.


fot. PKP S.A.

Jego początki obcowania z koleją sięgają wieku przedszkolnego. Pan Michał wspomina o inspiracji zawodem dziadka, który pracował jako maszynista przez 40 lat swojego życia. Pan Michał pracuje na kolei od 18 roku życia. – To miała być moja praca sezonowa, jednak zostałem tutaj na stałe, a niedawno awansowałem – mówi. Czas wolny z radością poświęca na tworzenie modeli kolejowych. Ma już swoją własną makietę. Jest to dla niego rozrywka, ale i pasja dająca odpoczynek i z całą pewnością wielką frajdę. Kolekcjonuje modele pociągów w skali H0.

 

Poniżej publikujemy pierwszy film akcji, który przygotowała Grupa PKP. Jego bohaterem jest Pan Dariusz Kutera, starszy dyżurny ruchu PKP LHS:

Więcej informacji o akcji na stronie PKP S.A. Zapraszamy do zapoznania się z historiami innych pracowników Grupy PKP pod linkiem: http://www.PasjaKolejnychPokolen.pkp.pl