Przewozy towarowe
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

,,Parowozjady” – PKP CARGO zaprasza na święto parowozów i kolei

,,Parowozjady” – PKP CARGO zaprasza na święto parowozów i kolei fot. PKP CARGO

W dniach 20-21 sierpnia odbędzie się XII edycja ,,Parowozjady”, czyli święta miłośników parowozów i kolei. Organizatorem wydarzenia jest PKP CARGO. Zjazd odbędzie się w Skansenie Taboru Kolejowego spółki w Chabówce w woj. małopolskim.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć pokaz dziewięciu zabytkowych parowozów z Polski i zagranicy: mieszczące się w Skansenie w Chabówce OKz32-2, Ty42-107, TKt48-191,słowacki 477.013, TKh05353 z Wrocławia, Pt47-65 i Ol49-59 z Parowozowni Wolsztyn oraz Ty42-24 z Pyskowic. Dodatkowo pokazana zostanie elektryczna lokomotywa EU06-01 oraz spalinowe SP42-260 i SN61-168. Uczestnikom udostępniony do oględzin będzie m.in. najstarszy w Polsce parowóz z 1878 roku.

(…) Możliwość zobaczenia tylu zabytkowych pojazdów kolejowych w jednym miejscu każdego roku przyciąga do Chabówki rzesze turystów i miłośników kolei z całej Polski. Także w tym roku serdecznie zapraszamy i liczymy na wysoką frekwencję – mówi Maciej Panasiewicz, Naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce.

Puszczone w obieg zostaną pociągi retro do Kasiny Wielkiej, Zakopanego, Mszany Dolnej i Rabki Zaryte, którymi pasażerowie dojadą do Chabówki.