NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Odcinek II linii metra zostanie zamknięty na blisko dwa tygodnie

Odcinek II linii metra zostanie zamknięty na blisko dwa tygodnie

Redakcja

Trwają zaawansowane prace na bemowskim odcinku drugiej linii metra. Z końcem lipca sfinalizowano prace związane z łączeniem nowo budowanych torowisk z tymi już funkcjonującymi. W przyszłym tygodniu wykonawca ma zintegrować instalacje i systemy.

W ubiegłym miesiącu udało się połączyć budowane torowisko drugiej linii z funkcjonującym systemem stacji „Księcia Janusza”. Scalona została nie tylko nawierzchnia torowa, ale również szyny prądowe oraz koryta kablowe dla przyszłych instalacji. Zainstalowano także bramy rolowane na komorze demontażowej, która oddziela stację „Księcia Janusza” od budowanego odcinka. Prace te prowadzono przy zachowaniu ruchu pasażerskiego na funkcjonujących obecnie stacjach.

Nowe stacje linii M2 coraz bliżej oddania. Jednak zanim to nastąpi, wykonawca musi podłączyć nowy odcinek z już działającą linią. Oznacza to utrudnienia dla pasażerów – od 16 do 27 sierpnia zamknięte zostaną trzy stacje linii M2: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. W czasie zamknięcia wykonawca budowy będzie podłączał i testował poszczególne systemy: sterowanie ruchem, przeciwpożarowe, teletechniczne – informuje Metro Warszawskie.

Kolejny etap robót zaplanowano między 16 a 27 sierpnia. W tym czasie realizowane będą prace związane z łączeniem i konsolidacją instalacji zasilającej i wszystkich systemów całoliniowych, m.in. sieci teletechnicznych, zasilania awaryjnego, szyny prądowej i systemów sterowania ruchem. Integrowana będzie również sieć przyszłego monitoringu oraz przyłącza światłowodowe i telefoniczne. Pod koniec przewidziana jest faza testów, podczas której sprawdzana będzie poprawność wykonania prac, integralność wszystkich instalacji oraz łączność z dyspozytorniami stacyjnymi i Centralną Dyspozytornią na STP Kabaty.

W czasie zamknięcia stacji wykonawca budowy będzie także prowadził prace związane z usunięciem wad i usterek nawierzchni posadzek peronowych na stacjach Ks. Janusza i Młynów. Prace te wykonywane są w ramach obowiązującej rękojmi.

Zmiany w komunikacji

W związku z zakresem prowadzonych robót konieczne będzie wyłączenie z użytkowania trzech stacji II linii metra: „Księcia Janusza”, „Młynów” i „Płocka”. Między 16 a 27 sierpnia ruch pociągów na tej linii będzie odbywać się w skróconej pętli: Rondo Daszyńskiego – Trocka – Rondo Daszyńskiego. Jednocześnie zachowana zostanie dotychczasowa częstotliwość kursowania pociągów.

Pasażerowie pojadą autobusami linii zastępczej ZM2, które będą kursowały na trasie: Rondo Daszyńskiego – Prosta – M. Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Os. Górczewska. W godzinach szczytu pomiędzy stacjami metra „Rondo Daszyńskiego” a „Księcia Janusza” będą też jeździły dodatkowe autobusy linii ZM2.

Czasowe wyłączenie z ruchu stacji „Księcia Janusza” i „Młynów” umożliwi wykonawcy budowy realizację prac związanych z usunięciem wad i usterek nawierzchni posadzek peronowych. Roboty wykonywane będą w ramach obowiązującej rękojmi.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności