Strona główna » Wiadomości » Od 22 czerwca Polregio uruchomi nowe połączenie Toruń-Kołobrzeg

Od 22 czerwca Polregio uruchomi nowe połączenie Toruń-Kołobrzeg

Redakcja
Fot. POLREGIO

W okresie wakacyjnym mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli skorzystać z nowego połączenia kolejowego. Od 22 czerwca do końca sierpnia będzie kursował pociąg Rybitwa na trasie Toruń – Kołobrzeg.

W weekendy w okresie wakacji dzięki współpracy województwa kujawsko-pomorskiego  z województwami: wielkopolskim i zachodniopomorskim. Czas podróży z Torunia do Kołobrzegu wyniesie 5 godzin i 12 minut, podczas gdy podróż powrotna zajmie 4 godziny i 43 minuty.

Pociąg wyjedzie o 5:25 z Torunia Wschodniego i przejedzie m.in. przez Toruń Główny, Bydgoszcz, Piłę, Szczecinek i w Kołobrzegu pojawi się o godz. 10:37. Podróż z Kołobrzegu do Torunia będzie się rozpoczynać o 17:10.

Do obsługi pociągu „Rybitwa” zostanie przeznaczony pojedynczy Elf2 z najnowszej serii pojazdów, które zakupione zostały w 2022 roku. Będzie się zatrzymywać na tych samych stacjach, co pociągi dalekobieżne. To oznacza, że pominie mniejsze miejscowości.

Wakacyjny wypoczynek nad morzem, obok gór, cieszy się największym zainteresowaniem każdego roku. Podczas wakacji, polskie morze przyciąga znaczną uwagę podróżnych. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków na pewno jest Kołobrzeg.

 

 

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x