NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie ÖBB zamówiło 21 kolejnych pociągów Desiro ML od Siemens Mobility

ÖBB zamówiło 21 kolejnych pociągów Desiro ML od Siemens Mobility

Redakcja
Fot. Siemens Mobility

ÖBB rozszerza istniejącą flotę pociągów podmiejskich i regionalnych o dodatkowe 21 pociągów Desiro ML w firmie Siemens Mobility. Czteroczłonowe pociągi mają około 100 metrów długości, osiem wejść i zapewniają większy komfort pasażerom w podróżach lokalnych i regionalnych. Pociągi będą wyposażone w system ETCS i mają być eksploatowane w zachodnim austriackim landzie Vorarlberg.

Ponad 180 pociągów tej nowoczesnej i sprawdzonej serii firmy Siemens Mobility działa już z powodzeniem jako trzywagonowe pociągi w samej Austrii. Zamówiona dla Vorarlberg czteroczłonowa wersja Desiro ML została już dopuszczona do eksploatacji w Austrii i Niemczech.

Desiro ML to sprawdzony na arenie międzynarodowej pociąg regionalny, który zapewnia pasażerom najwyższy poziom komfortu i satysfakcji. Będziemy dalej dostosowywać pociąg, aby spełniał najnowsze wymagania klientów w całej Europie– powiedział Albrecht Neumann, dyrektor pionu Rolling Stock, Siemens Mobility

Planowane dla Vorarlbergu pociągi Desiro ML będą miały łącznie 290 miejsc siedzących i miejsce na dwa wózki inwalidzkie. W zależności od pory roku pociągi będą oferować wystarczająco dużo miejsca na rowery latem lub zimą będą wyposażone w stojaki na narty.

Pasażerowie będą cieszyć się wysokim poziomem komfortu dzięki licznym innowacjom technicznym, takim jak cyfrowy system informacji pasażerskiej, klimatyzacja, usługa Wi-Fi.

Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 540 pociągów Desiro ML firmy Siemens Mobility w wersjach trzy lub czteroczłonowych.

Fot. Siemens Mobility

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności