NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie ÖBB rozszerza swoją działalność w Czechach. Austriacy uruchomili nowy hub przeładunkowy w Pradze

ÖBB rozszerza swoją działalność w Czechach. Austriacy uruchomili nowy hub przeładunkowy w Pradze

Redakcja
Fot. ÖBB

Austriackie Koleje Federalne zostały właścicielem magazynu przy stacji towarowej Praha-Malešice. Przewoźnik planuje wykorzystać blisko 30 tys. m² do realizowania przeładunku kontenerów.

Nowy magazyn ÖBB w Pradze ma powierzchnię 29 700 m² – z czego 9 700 m² jest zadaszone, a 20 000 m² jest terenem niezadaszonym do magazynowania kontenerów. Według planów Austriaków nowa lokalizacja w Czechach będzie służyć przede wszystkim jako punkt przeładunkowy kontenerów. Nowy magazyn znajduje się w samym środku stolicy Czech, przy magazynie odprowadzona jest bocznica kolejowa. Wszystko wskazuje na to, że Austriacy będą korzystać z reach stacker’ów do rozładunku składów intermodalnych.

Na ten moment ÖBB Rail Cargo oferuje transporty z Czech do i z najważniejszych portów w Europie oraz otwiera rynki gospodarcze w Europie Środkowej, Zachodniej i Wschodniej oraz Azji. W szczególności organizowane są transporty towarów do i z niemieckich portów Bremerhaven i Hamburga, adriatyckich portów Koper (Słowenia), Triestu (Włochy) i Rijeki (Chorwacja), portu w Gdańsku lub do Bratysławy i Żyliny ( Słowacja), Vratimov i Paskov (Czechy) oraz Kaliningrad (Rosja). Ponadto RCG posiada terminale kontenerowe w Brnie, Mielniku, Ostrawie i Přerov w Czechach, z których obsługiwane są destynacje głównie na Słowację, Czechy i Polskę.

To my kształtujemy branżę – 365 dni w roku – 24 godziny na dobę. W całej Europie i poza nią do Azji. Łączymy ludzi, firmy i rynki – od pierwszej do ostatniej mili. To dzięki 9 393 pracownikom z 34 krajów w 18 różnych krajach 460 000 pociągów rocznie, co oznacza 1260 dziennie, dociera bezpiecznie do celu. Dzięki naszym wydajnym, kompleksowym usługom logistycznym każdego roku przewozimy 95 milionów ton netto ładunków – czytamy w komunikacie ÖBB.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności