NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie ÖBB ogłosiło przetargi na zakup łącznie 660 EZT. W tym hybryd

ÖBB ogłosiło przetargi na zakup łącznie 660 EZT. W tym hybryd

Redakcja
Fot. Kecko

Austriackie Koleje Federalne czekają na oferty w przetargach, które dotyczą zakupu łącznie 660 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewoźnik przedłużył termin składania ofert.

ÖBB planuje ogromne zakupy taborowe. Przewoźnik ogłosił dwa przetargi, które dotyczą łącznie zakupu 660 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pierwszy obejmuje zamówienie 540 jednopokładowych EZT-ów, w tym 270 o długości 105 metrów i 270 EZT o długości 73 m. W obu przypadkach jednostki mają być dostosowane do kursowanie z prędkością 160 km/h.

ÖBB przewiduje duże zainteresowanie tym przetargiem. Termin składania ofert miał zakończyć się właśnie dzisiaj (10 grudnia), ale przedłużono go do 17 grudnia br. Przewoźnik ogłosił ten przetarg również z myślą o swoich spółkach zależny, a także EZT mają być wykorzystywane przez City Airport Train, Graz-Köflacher Bahn oraz Südtiroler Transportstrukturen, najprawdopodobniej w formie dzierżawy.

Drugi przetarg natomiast dotyczy zakupu do 120 hybrydowych EZT o długości 65 metrów, dostosowanych do prędkości 160 km/h (w trakcji elektrycznej), wyposażonych w dodatkowy, alternatywny napęd. ÖBB twierdzą, że są otwarci na propozycje producentów co do alternatywnego napędu. A więc możemy spodziewać się propozycji tradycyjnego spalinowo-elektrycznego zespołu trakcyjnego, wodorowej jednostki, czy również EZT z zamontowanymi bateriami. W tym wypadku termin składania ofert upływa 13 grudnia.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności