Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Nowym prezesem Kolei Śląskich został człowiek, który ostatni rok spędził na L4

Nowym prezesem Kolei Śląskich został człowiek, który ostatni rok spędził na L4

Nowym prezesem Kolei Śląskich został Piotr Bramorski, który w latach 2008-2012 kierował m.in. Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, spółką komunalną Bytomia. Jak informuje portal bytomski.pl Pan Prezes przez ostatnie 300 dni przebywał poza firmą, głównie przebywając na zwolnieniu lekarskim, co skutecznie uniemożliwiało…zwolnienie go z pracy.

Bramorski kojarzony z odwołanym prezydentem Bytomia Piotrem Kojem został powołany na stanowisko prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego jeszcze w okresie rządów Platformy Obywatelskiej. Dwa tygodnie po wyborze Damiana Bartyly na prezydenta Bytomia udał się na zwolnienie lekarskie. 31 sierpnia br. po blisko roku od referendum dobiegł końca okres jego wypowiedzenia i formalnie  przestał pracować w BPK. W ciągu tego okresu pobierał pensję, bądź zasiłek chorobowy, gdzie ta pierwsza wynosiła 5,5 krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia…

Bramorski zastąpi na stanowisku dotychczasowego prezesa KŚ Michała Borowskiego, który po zeszłorocznym chaosie pełnił funkcję prezesa do czasu rozpisanego konkursu. Co ciekawe Bramorski zostal wybrany za drugim razem, gdyż pierwszy konkurs, który jak podaje portal bytomski.pl wygrał Daniel Dygudaj – dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Sosnowcu został unieważniony bez podania przyczyny.

 

źródło: bytomski.pl