Tabor Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Nowy spalinowy Impuls Kolei Wielkopolskich rozbity w wypadku na przejeździe kolejowym w Kotowie

Nowy spalinowy Impuls Kolei Wielkopolskich rozbity w wypadku na przejeździe kolejowym w Kotowie Fot. grodzisk.naszemiasto.pl / Anna Borowiak

W miejscowości Kotowo doszło do wypadku na przejeździe kolejowym. Kierowca mercedesa wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg Kolei Wielkopolskich. Poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.

Do wypadku doszło wczoraj, 6 grudnia około godziny 21 na przejeździe kolejowo-drogowym przy przystanku kolejowym Kotowo. Kierowca samochodu osobowego z nieznanych przyczyn wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Poznań – Grodzisk Wlkp. – Wolsztyn. W rezultacie zderzenia, samochód został przepchnięty aż blisko do połowy peronu przystanku. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 32 lat. Starszy został przetransportowany do szpitala, po przeprowadzeniu czynności reanimacyjnych. 23-latkowi natomiast nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W pociągu podróżowało około 10 osób, nikomu nic się nie stało.

W wypadku udział wziął odebrany miesiąc temu, nowy spalinowy Impuls2 Kolei Wielkopolskich. Dokładnie 3 listopada dwa pierwsze 36WEhd od Newagu zostały włączone do eksploatacji. Obecnie nie są znane szacunkowe straty poniesione w wypadku. Czekamy na odpowiedź przewoźnika, który po oszacowaniu strat będzie w stanie określić na jaki czas spalinowa jednostka będzie wyłączona z ruchu.