VII Kongres Rozwoju Kolei
Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Nowy pociąg TLK Chemik po raz pierwszy dojechał do Gostynina i Płocka [WIDEO]

Nowy pociąg TLK Chemik po raz pierwszy dojechał do Gostynina i Płocka [WIDEO] Mat. Youtube / Gostynin24

Wczoraj późnym wieczorem do Gostynina, a dalej do Płocka dojechał nowy pociąg PKP Intercity relacji Płock – Katowice. Dla tych miejscowości oznacza powrót połączeń dalekobieżnych po 14 latach.

W niedzielę (10 stycznia 2020 r.) o godzinie 22:43 na stację w Gostyninie wjechał pierwszy pociąg PKP Intercity relacji Katowice – Płock, którego uruchomienie zostało zaplanowane w ramach wejścia w życie rocznego rozkładu jazdy. Nowe połączenie dalekobieżne zyskali mieszkańcy Płocka i Gostynina, gdzie od wczoraj zaczął kursować nowy pociąg TLK Chemik, zapewniając możliwość dojazdu do Łodzi, Kutna, Częstochowy i Katowic. Jak podaje PKP Intercity – z Płocka i Gostynina możliwe będą podróże także w innych relacjach, np. do Krakowa, dzięki możliwości dogodnej przesiadki na stacji Łódź Widzew do pociągu IC Kazimierz.

Dla mieszkańców Płocka oraz Gostynina oznacza to powrót pociągów dalekobieżnych po 14-letniej przerwy. Przypomnijmy, że do 2007 roku mieszkańcy mogli korzystać z pociągu Koziołek, który uruchamiany był przez ówczesne Przewozy Regionalne.

Siatka połączeń PKP Intercity z roku na rok staje się coraz gęstsza. Jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w blisko 300 miastach i miejscowościach. W każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła dochodząc do ponad 400 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2020/2021 pociągi PKP Intercity będą zatrzymywać się już w około 420 ośrodkach.