Strona główna » Wiadomości » Nowy parking w Otominie ułatwi podróże samochodem i pociągiem

Nowy parking w Otominie ułatwi podróże samochodem i pociągiem

Redakcja
Fot. PKP PLK

Parking przy nowym przystanku Otomino ułatwi podróżującym łączenie podróży samochodem i pociągiem na linii między Gdańskiem a Kartuzami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję za 900 tys. zł netto z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę parkingu przy nowym przystanku Otomino (linia kolejowa nr 229 Pruszcz Gdański – Łeba), na tzw. bajpasie kartuskim. Parking ułatwi połączenie podróży samochodem i pociągiem dla osób podróżujących codziennie do pracy lub szkoły.

Parking będzie znajdować się w sąsiedztwie peronu, przy ul. Do Dworu, i będzie oferował co najmniej 32 miejsca postojowe, w tym 2 dla osób o ograniczonej mobilności. Dla rowerzystów zostanie zamontowana wiata z 15 stojakami. Parking będzie również oświetlony lampami LED i wyposażony w monitoring. To wszystko sprawi, że podróżni będą mogli przesiąść się z auta do pociągu w sposób sprawnie i wygodny.

Realizację projektu oraz prac budowlanych powierzyli firmie ZUK Sp. z o.o. z Glincza, za kwotę około 900 tys. zł netto, planowane zakończenie zadania to koniec 2024 roku. To efekt współpracy PLK S.A. oraz Gminy Żukowo, która przejmie obiekt po jego ukończeniu i zapewni zasilanie na potrzeby oświetlenia parkingu oraz monitoringu.

Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 ma na celu ułatwienie dostępu do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej poprzez budowę i modernizację przystanków kolejowych oraz miejsc parkingowych dla pasażerów. W całej Polsce planuje się budowę ponad 100 parkingów przy istniejących i nowo budowanych przystankach, przydzielając na ten cel 74,31 mln zł. Obecnie wiele inwestycji jest już zakończonych lub w trakcie realizacji, co ułatwi podróże koleją dla wielu pasażerów.

 

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x