Wydarzenia

Noworoczne zmiany

Noworoczne zmiany. Mniej regionalnych pociągów

Od 1 stycznia w rozkładzie jazdy Warmińsko-mazurskich Przewozów Regionalnych nie ma 24 dotychczasowych pociągów. Zlikwidowano wszystkie połączenia z Ełku do Olecka i z Elbląga do Braniewa. Uruchomiono natomiast nową trasę ze Szczytna do Wielbarka.

Dyrektor Warmińsko-mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Ryszard Kuć powiedział PAP, że liczbę połączeń dostosowano do możliwości zamawiającego, czyli warunków przetargu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
Od 1 stycznia przewoźnik obsługuje 140 pociągów Regio i 12 InterRegio. Z rozkładu zniknęły 24 połączenia o najniższej rentowności. Zlikwidowano wszystkie połączenie z Elbląga do Braniewa przez Młynary oraz z Ełku do Olecka. Ograniczono też liczbę połączeń na trasach z Olsztyna do Działdowa, z Olsztyna do Iławy, z Iławy do Jabłonowa Pomorskiego i z Iławy do Działdowa.

Uruchomiono natomiast nową trasę ze Szczytna do Wielbarka, na której od poniedziałku do soboty kursować będą dwie pary pociągów. W tej miejscowości znajduje się fabryka produkująca meble, dlatego przewoźnik ocenia, że wiele osób będzie dojeżdżać koleją do pracy.

Jak poinformowała PAP Marta Milewska z Warmińsko-mazurskich Przewozów Regionalnych, od 1 stycznia – w ramach oferty “Tani bilet” – mniej za podróż zapłacą pasażerowie na trasach Elbląg – Zielonka Pasłęcka, Olsztyn – Braniewo, Iława – Działdowo oraz Pisz – Ełk. Wprowadzono także “bilet sąsiedzki” dla podróżnych, którzy jadą do stacji odległej mniej niż 10 km.

Źródło: pap/onet.pl{jcomments on}