Strona główna » Wiadomości » Kolej jest dla ludzi » Nowe przystanki m.in. na Podkarpaciu. PLK zmienia również stare nazwy stacji

Nowe przystanki m.in. na Podkarpaciu. PLK zmienia również stare nazwy stacji

Redakcja

PKP PLK konsekwentnie wprowadza udogodnienia dla pasażerów korzystających z kolei. Wśród zmian na rzecz komfortowej obsługi podróżnych są nowe przystanki i stacje na terenie całej Polski.

Ostrów koło Radymna, Markuszowa, Huta Komorowska, Majdan Królewski Podlasek-to nowe przystanki, które od tego roku służą podróżnym na Podkarpaciu. Jeszcze w tym roku będzie nowy przystanek Subkowy Centrum na Pomorzu oraz Warszawa Koło.

Nowe stacje i przystanki to odpowiedź PLK na oczekiwania mieszańców i turystów, chcących szybciej i wygodniej korzystać z kolei. To także zmiany obecnych nazw przystanków i stacji. Działania te wpisują się w realizację KPK.

W 2017 na sieć kolejowej przybyły nowe przystanki – Gorzów Wielkopolski Wschodni i Kraków Podgórze. To efekt zwiększonego zainteresowania koleją w miastach.  W 2019 roku do użytku oddanych zostanie ponad 20 nowych przystanków m.in. w aglomeracji warszawskiej, wrocławskiej, jeleniogórskiej czy krakowskiej.

Nowe nazwy obiektów, stacji i przystanków to efekt rozwoju miast i powstawania centrów przesiadkowych (przykład: Warszawa Wola zamiast Warszawa Kasprzaka, Warszawa Młynów zamiast Warszawa Koło). Przystanek Kielce Ślichowice – dawniej: Kielce Czarnów to sąsiad rozrastającego się  osiedla Ślichowice, z coraz większą liczbą mieszkańców – potencjalnych pasażerów.

Szczegóły na stronie PKP PLK S.A.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x