Strona główna » Wiadomości » Nominacja Zbigniewa Prusa do Zarządu PKP Cargo International

Nominacja Zbigniewa Prusa do Zarządu PKP Cargo International

Redakcja
Fot. pkpcargointernational.com/pl

28 marca 2024 r. Zbigniew Prus został powołany na stanowisko Członka Zarządu w PKP CARGO INTERNATIONAL a.s., zwiększając tym samym zespół kierowniczy tej spółki o swoje wieloletnie doświadczenie w branży kolejowej. Prus, mający 32-letnią historię zawodową w sektorze, w tym czasie zajmował różnorodne stanowiska – od operacyjnych, takich jak maszynista, po kierownicze w PKP CARGO S.A. oraz jej spółkach zależnych.

Jego kariera jest przykładem konsekwentnego rozwoju zawodowego w ramach Grupy PKP, gdzie pełnił istotne role, w tym funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej AWT ROSCO a.s.

Prus zdobył wykształcenie techniczne i biznesowe, uzyskując tytuły magistra inżyniera i magistra administracji biznesowej (MBA), co pozwoliło mu na zdobycie kompleksowej wiedzy i umiejętności w zakresie transportu i zarządzania.

Znacząco przyczynił się do procesów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych w PKP CARGO S.A., wdrażając innowacyjne rozwiązania i programy eksploatacyjne.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x