NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek Newag zawarł umowę na dostawę 4 lokomotyw elektrycznych

Newag zawarł umowę na dostawę 4 lokomotyw elektrycznych

Fot. Newag

Newag podpisał z Laude Smart Intermodal z siedzibą w Toruniu umowę na dostawę czterech lokomotyw elektrycznych wraz ze świadczeniami dodatkowymi. Wartość umowy wynosi 60,4 mln zł netto- podała spółka.

Dostawy Lokomotyw zostaną wykonane w roku 2020 roku zgodnie z uzgodnionym przez strony harmonogramem.

Spółka udzieli gwarancji jakości i rękojmi na lokomotywy na okres 36 miesięcy, z zastrzeżeniem dłuższego okresu gwarancji dla wskazanych w umowie komponentów lokomotyw. Instytucja finansująca wskazana przez zamawiającego ma prawo do żądania od spółki odkupu lokomotyw za cenę stanowiącą 25% całkowitej wartości wynagrodzenia określonego w umowie, na mocy oświadczenia złożonego nie wcześniej niż po upływie 84 miesięcy i nie później niż 96 miesięcy od dnia dostarczenia lokomotyw zamawiającemu- czytamy w komunikacie.

Warunkiem odkupu jest złożenie przez instytucję finansującą żądania odkupu lokomotyw w formie pisemnej pod rygorem nieważności, do którego dołączone zostanie oświadczenie o skutecznym wypowiedzeniu umowy finansowania zamawiającemu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności