Kolej na świecie Tabor Wiadomości

Newag z kolejnym zamówieniem! Tym razem dotyczy ono 6 elektrycznych zespołów trakcyjnych

Newag z kolejnym zamówieniem! Tym razem dotyczy ono 6 elektrycznych zespołów trakcyjnych Fot. NaKolei.pl

Newag otrzymał od Ferrovie del Sud est e Servizi Automobilistici s.r.l. z siedzibą w Bari we Włoszech (FSE) zamówienie na 6 kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych, podała spółka. Łączna wartość zamówienia wynosi 24 210 000 euro netto (ok. 103 860 900 zł).

Zamówienie zostało złożone na podstawie umowy ramowej, o której spółka informowała raportem bieżącym nr 65/2015. Umowa ramowa przewidywała możliwość zamówienia do 15 elektrycznych zespołów trakcyjnych z zastrzeżeniem, że pierwsze pięć zespołów trakcyjnych zostało zamówionych wraz z zawarciem umowy ramowej – czytamy w komunikacie.

Zamówienie powinno zostać zrealizowano w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy wykonawczej. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia, w tym szczegółowe terminy wykonania zespołów trakcyjnych, zostaną określone w umowie wykonawczej, podano również.

FSE wniosła ponadto o przedłużenie terminu na skorzystania z prawa do zamówienia kolejnych czterech zespołów trakcyjnych z 10.12.2018 do dnia 10.10.2019 ze względu na konieczność zapewnienia finansowania – podsumowano.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.

pc/ISBnews