NaKolei.pl WiadomościTabor NEWAG dostarczy do 10 EZT-ów dla Pomorskiego. Samorząd podpisał umowę z producentem

NEWAG dostarczy do 10 EZT-ów dla Pomorskiego. Samorząd podpisał umowę z producentem

Redakcja
Fot. Pomorskie.eu

Samorząd Województwa Pomorskiego podpisał umowę z Newagiem na dostarczenie jednego EZT-a z opcją na domówienie 9 kolejnych.

Jak poinformował Newag, przedmiotem Umowy jest dostawa przez Spółkę na rzecz Województwa Pomorskiego jednego wieloczłonowego elektrycznego zespołu trakcyjnego wraz ze świadczeniami dodatkowymi. Umowa przewiduje prawo opcji zamówienia przez Zamawiającego do dziewięciu dodatkowych EZT.

Dostawa EZT zostanie zrealizowana do 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Dostawy EZT objętych przedmiotem opcji zostaną zrealizowane do 19 miesięcy od dnia odbioru przez Spółkę pisemnego oświadczenia zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający planuje powiadomienie wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji nie później, niż do dnia 31 maja 2024 roku.

Wartość Umowy wynosi 28.303.252,03 zł netto, na którą składa się wynagrodzenie za dostawę jednego EZT w wysokości: 28.100.000,00 zł netto oraz wynagrodzenie za spełnienie świadczeń dodatkowych w wysokości 203.252,03 zł netto. W razie skorzystania z opcji zamówienia dodatkowych dziewięciu EZT łączna wartość Umowy wyniesie 281.203.252,03 zł netto.

Samorząd skorzysta z opcji w przypadku pozyskania dodatkowych środków ze źródeł zewnętrznych (np. programy unijne, programy ministerialne, środki z Funduszy państwowych). Pojazdy mają zostać skierowane do obsługi regionalnych połączeń kolejowych, realizowanych w ramach użyteczności publicznej na liniach kolejowych: 9 Malbork – Gdańsk Główny (z możliwością rozszerzenia trasy do Iławy Głównej), 131 Tczew – Smętowo (z możliwością rozszerzenia trasy do Laskowic Pomorskich i Bydgoszczy Głównej), 202 Gdańsk Główny – Słupsk, 204 Malbork – Elbląg, 248 Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Rębiechowo, 405 Słupsk – Ustka Uroczysko. Po zelektryfikowaniu linii kolejowych nr 201, 214, 229, 248 i 253 jest możliwość rozszerzenia tras z Kościerzyny i Kartuz do Gdyni Głównej i Gdańska Wrzeszcz.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności