Wiadomości

Nastolatkowie ustawiali kamienie na torach linii PKM. Mogli doprowadzić do tragedii! [ZDJĘCIA]

Nastolatkowie ustawiali kamienie na torach linii PKM. Mogli doprowadzić do tragedii! [ZDJĘCIA] Mat. PKM

Grupka nastolatków ustawiała stosy kamieni na torach kolejowych na linii Pomorskiej Kolej Metropolitalnej. Teraz są poszukiwani przez policję – ich zabawa mogła spowodować katastrofę w ruchu lądowym.

Pomorska Kolej Metropolitalna poinformowała o zdarzeniu nieopodal stacji Gdańsk Jasień, w którym to grupka nastolatków bawiła się układając na torach kamienie. Takie chuligańskie wybryki od strony prawnej kwalifikowane są jako poważne zagrożenie bezpieczeństwa, które mogą spowodować katastrofę w ruchu lądowym. Spółka o zaobserwowanych w ostatnich dniach zdarzenia w sąsiedztwie przystanku PKM Gdańsk Jasień zdecydowała się poinformować policję – wszelkie nagrania z monitoringu zostały zabezpieczone w celu dalszego postępowania.

Może tym nastolatkom nikt nigdy nie powiedział, że układanie kamieni (lub innych przedmiotów) na szynach stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko osób „bawiących się” w ten sposób na torach, ale przede wszystkim dla pasażerów pociągów, które na linii PKM jeżdżą z prędkością nawet do 120 km/h! Może kiedy zobaczą, jak ich „zabawy” (i oni sami) wyglądają na zdjęciach z naszego monitoringu pojawi się spóźniona refleksja i włączy wyobraźnia? Chcielibyśmy w to wierzyć… Dlatego zdecydowaliśmy się na prewencyjną publikację tych zdjęć na naszym profilu FB, aby wybić z głowy podobne „zabawy” ewentualnym naśladowcom – pisze PKM na swoim Fanpage’u na Facebook’u. 

Na całej linii PKM zainstalowanych jest około 300 kamer wysokiej rozdzielczości, dzięki którym Spółce przy współpracy z Pomorską Policją udało się już parę razy zidentyfikować sprawców m.in. wandalizmu, którzy zostali złapani i ukarani.

Mat. PKM
Mat. PKM
Mat. PKM