NaKolei.pl Bez kategorii Najdłuższy czeski pociąg wyruszył na festiwal w Rumunii. Łącznie 18 wagonów w składzie

Najdłuższy czeski pociąg wyruszył na festiwal w Rumunii. Łącznie 18 wagonów w składzie

Redakcja
Fot. Martin Bezdiček

Potocznie nazywany Banat Express, to specjalny pociąg Kolei Czeskich, który jest uruchamiany z okazji festiwalu w Rumunii „Banat Festival”. To łącznie 18 wagonów, które co roku, od czterech lat zapewniają czeskim festiwalowiczom transport.

Banat Express, długi na blisko pół kilometra  wczoraj (17 sierpnia) o godzinie 16:34 wyruszył z Pragi i skierował się do Orszowa w Rumunii, skąd ostatnie 50 kilometrów trasy na festiwal pokonają autuokarami. Po drodze zatrzymał się wyłącznie w Brnie. Do Rumunii ma dotrzeć dzisiaj w godzinach popołudniowych (przejazd trwa ok. 15 godzin).

Skład to łącznie 18 wagonów ciągniętych przez lokomotywę Vectron od siemensa w barwach IDS Cargo. W składzie znalazły się również kuszetki oraz wagon restauracyjny. Podczas 15-godzinnej podróży odbędą się koncerty zespołów z Czech, którzy zdecydowali się na podróż pociągiem z festiwalowiczami.

Na stacji Praha-Holešovice przy krawędzi peronu zmieściło się 14 z 18 wagonów. W podróż Banat Festival udało się około 1200 pasażerów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności