Infrastruktura

Na wrocławskim dworcu praca wre

 

Blisko 600 budowlańców zaangażowanych jest w remont Dworca Głównego we Wrocławiu. Pierwsze efekty mają być widoczne w grudniu, kiedy to oddany do użytku ma być peron pierwszy.

Przed remontowaną halą dworca przy ulicy Piłsudskiego zauważyć można betonowe konstrukcje podziemnego parkingu. Będzie on w stanie pomieścić 217 aut, a podgrzewany system ma zapewnić bezproblemową jazdę podczas zimy.

 

Ukończone są już centralna i zachodnia część parkingu. Jego budowa pochłonęła blisko 1400 betonowozów. Ponadto, wyposażony zostanie w kasetonowe stropy, co ma zapewnić większą wytrzymałość od klasycznych rozwiązań. Jest to jedna z trzech inwestycji w Polsce przy zastosowaniu tego typu techniki. Parking będzie posiadał zabezpieczenie przeciwpowodziowe w postaci specjalnych grodzi.

Obecnie na budowie pracuję 590 robotników. W holu głównym od dwóch tygodni trwa wstawianie szyb do świetlików. W grudniu oddany do użytku ma być peron pierwszy dworca. Według zapewnień inwestora prace są tu bardzo zaawansowane „ Skończone jest zadaszenie hali peronu pierwszego i jej nowy dobudowany fragment. Układana jest teraz powierzchnia peronu. Gotowe są schody z tunelu centralnego.” Jak sam zapewnia pasażerowie nie mają się czego obawiać. Na Euro 2012 z Dworca Głównego będzie można korzystać.

 

źródło: Gazeta Wrocławska