NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Zwycięzcy Eurowizji wrócili na Ukrainę. Jeden z założycieli podróżował pociągiem „Stefania Express”

Zwycięzcy Eurowizji wrócili na Ukrainę. Jeden z założycieli podróżował pociągiem „Stefania Express”

Redakcja
Fot. Koleje Ukraińskie

Jeden z członków zespołu Kalush Orchestra dzisiaj z samego rana dotarł do Kijowa pociągiem „Stefania Express”.

Ukraina wygrała tegoroczną edycję Eurowizji. Zwycięzcą okazał się zespół Kalush Orchestra. Już wczoraj cały zespół wrócił na Ukrainę. Już po samym wjeździe do swojego kraju zostali powitani przez rodaków i Straż Graniczną. Dzisiaj natomiast jeden ze współzałożycieli, Ihor Didenczuk dotarł do Kijowa, gdzie ponownie został przywitany przez swoich rodaków.

Muzyk podróżował pociągiem nazwany na cześć zwycięskiej piosenki Eurowizji: „Stefania Express”, czyli pociągiem nr 43/44 relacji Iwano-Frankwisk – Kijów.

Co ciekawe, w powstaniu teledysku do „Stefanii”, swoją cegiełkę dołożyły Koleje Ukraińskie, które przetransportowały muzyków do Kijowa. Stamtąd muzycy udali się do Buczy, Irpienia, Borodzianki i Hostomel na nagrania pokazujące tragedię sprowadzoną w tym regionie przez Rosjan. Prawdopodobnie teledysk był nagrywany w czasie, kiedy do tych miejscowości jeszcze nie dojeżdżały pociągi. Przypomnijmy, że ukraińscy kolejarze w miesiąc odbudowali most nad rzeką Irpień, tym samym od 8 maja możliwe było wznowienie pociągów z Kijowa do Borodzianki – więcej informacji.

Ukraińcy są wdzięczni za słowa muzyków po wykonaniu swojego utworu, kiedy to zaapelowali ze sceny o pomoc Ukrainie, Mariupolowi i obrońcom Azowstalu.

Zaplanowaliśmy to wszystko od samego początku. Nie mogliśmy postąpić inaczej, ponieważ życie Ukraińców jest ważniejsze niż jakakolwiek rywalizacja – powiedział Ihor Didenczuk.

Kalush Orchestra w drodze na nagranie teledysku:

Fot. Koleje Ukraińskie

Fot. Koleje Ukraińskie

Fot. Koleje Ukraińskie

Fot. Koleje Ukraińskie

Fot. Koleje Ukraińskie

Fot. Koleje Ukraińskie

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności