Prawo i przetargi Wiadomości

Mitsubishi wygrało duży przetarg PKP PLK. SOK pozyska nowe samochody!

Mitsubishi wygrało duży przetarg PKP PLK. SOK pozyska nowe samochody! Mat. Mitsubishi

Mitsubishi wygrało przetarg ogłoszony przez PLK na dostawę samochodów, które będą wykorzystywane przez Straż Ochrony Kolei.

Do floty, wykorzystywanej przez funkcjonariuszy SOK trafi kolejne 300 sztuk samochodów marki Mitsubishi. Obecnie PLK jest w posiadania 229 pojazdów tej marki – głównie modeli L200, ASX i Outlander. Tym razem w postępowaniu przetargowym producent zaproponował modele L200.

Mitsubishi L200 cenione wśród odbiorców instytucjonalnych za wytrzymałość, niezawodność i wyjątkowo zaawansowany napęd 4×4, umożliwiający jazdę w trudnym terenie, jest jednym z ulubionych samochodów służb energetycznych, leśnych, telekomunikacyjnych i budowlanych a także straży granicznej i policji. Warto podkreślić, że w ciągu 9 lat PKP PLK i SOK nie zgłosiły ani jednej reklamacji na samochody Mitsubishi i ich zabudowy.

Ostatnia dostawa 130 Mitsubishi L200 dla SOK to wersje Invite oraz Intense, która jest oferowana z najnowszej generacji systemem napędu 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego w standardzie. Spośród konkurencji Mitsubishi L200 wyróżnia także możliwość korzystania z napędu 4×4 Super Select przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie. Do napędu Mitsubishi L200 służy nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, który współpracuje z 6-stopniową skrzynią automatyczną lub 6-biegową ręczną przekładnią. Samochód oferuje znakomite osiągi I spełnia normy EURO 6d-TEMP. Przewagę nad konkurencją zapewnia także nowemu Mitsubishi L200 wyjątkowy komfort prowadzenia i niezwykle bogata lista wyposażenia standardowego, na której znalazło się aż osiem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Przeznaczone dla PKP PLK Mitsubishi L200 Invite przygotowano do pracy wyposażając je dodatkowo między innymi w zabudowy I stalowe regały w ich wnętrzu, lampy LED do oświetlenia dodatkowego miejsca pracy czy pomarańczowe koguty magnetyczne. Mitsubishi L200 dla SOK w wersji Intense przeznaczono do czynności operacyjnych z możliwością przewozu psów I dodatkowo wyposażono je w radiostacje i anteny

Wydania 130 egzemplarzy Mitsubishi L200 rozpoczęły się w maju a zakończą w czerwcu bieżącego roku.