Wiadomości

Mieszkaniec Oświęcimia i dzielnicowi zapobiegli tragedii na torach

Mieszkaniec Oświęcimia i dzielnicowi zapobiegli tragedii na torach Fot. PKP PLK

Oświęcimscy dzielnicowi zdjęli z torowiska 40-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Desperacki akt pierwszy dostrzegł mieszkaniec Oświęcimia i zaalarmował Policję.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, przed południem, 20.03.2020 r.,  w Oświęcimiu. Oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od 26-letniego mieszkańca Oświęcimia o mężczyźnie znajdującym się na nasypie kolejowym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna nie chce zejść z torowiska, gdyż chce rzucić się pod pociąg.

Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi, którzy błyskawicznie odnaleźli zgłaszającego oraz niedoszłego samobójcę. Mężczyzna trzymał się szyn kolejowych i nie reagował na żadne polecenia policjantów. Dzielnicowi siłą ściągnęli  go z torowiska, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Jak się okazało, był to 40-letni mieszkaniec Oświęcimia.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się 26-latkowi, który widząc zagrożenie dla życia człowieka, natychmiast powiadomił służby ratunkowe.