VII Kongres Rozwoju Kolei
Transport miejski

Metro Warszawskie zamontuje 28 nowych monitorów od Systemu Informacji Pasażerskiej

Metro Warszawskie zamontuje 28 nowych monitorów od Systemu Informacji Pasażerskiej Fot. Wiki Commons (ilustracyjne)

W dniu 3 czerwca Metro Warszawskie Sp. z o.o. poinformowało o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na modernizację Systemu Informacji Pasażerskiej na odcinku od stacji A1 Kabaty do stacji A7 Wilanowska.

Wybrana została oferta firmy Rail-Mil Computers Sp. z o.o.

Przetarg przewiduje instalację 28 nowych monitorów, wyświetlających informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Ekrany zostaną zainstalowane na halach odpraw, w okolicy bramek biletowych.

 

 

Nowe panele informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, mają być: przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne.

Dostarczany sprzęt musi być kompatybilny i integrujący się z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Zamówienie obejmuje także wykonanie niezbędnego okablowania zasilającego i transmisyjnego.

Wykonawca firma Rail-Mil Computers Sp. z o.o. wycenił prace na kwotę 1.334.000 zł netto. Wybrany w przetargu wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie w ciągu sześciu miesięcy od daty zawarcia umowy. Prace w części publicznej stacji metra oraz tunelu dozwolone są wyłącznie w przerwie nocnej, w godz. 1.00-4.00.