Strona główna » Wiadomości » Medyka: Rolnicy wysypali na tory zboże

Medyka: Rolnicy wysypali na tory zboże

Redakcja
Mat. X/Marek Studziński

20 lutego rozpoczął się zapowiadany protest rolników. Główny nacisk tym razem położony jest na blokadę granicy polsko-ukraińskiej. W mediach społecznościowych można obejrzeć nagrania z blokady torów kolejowych w Medyce, przy granicy Polski z Ukrainą.

W całej Polsce trwają protesty rolników. Wyjechali ciągnikami oraz innymi maszynami rolniczymi na ulice wielu polskich miast. Rolnicy regularnie blokują nie tylko mniejsze drogi, ale też autostrady, a nawet wjeżdżają do centrów miast. Gorący protest zorganizowano również przy przejściu granicznym w Medyce. Z informacji w mediach społecznościowych widać, że rolnicy zablokowali tam tory kolejowe. Na nagraniach można zobaczyć rozsypane zboże na torach. Na miejscu widać także policjantów, stojących w pewnym oddaleniu.

Import towarów rolnych jest powodem zaostrzającego się konfliktu gospodarczego między Polską a Ukrainą. Protestujący przed przejściami z Ukrainą rolnicy zaostrzyli we wtorek akcję i całkowicie zaprzestali przepuszczania ciężarówek czekających na odprawę przez lubelskie i podkarpackie przejścia graniczne. Setki ciężarówek czekają w wielokilometrowych kolejkach na wyjazd z kraju. 

Nie ma naszej zgody na to żeby zwozić zboże z Ukrainy gdy nasze silosy są pełne! Żądamy dymisji Siekierskiego i Kołodziejczaka jeśli nie znajdą rozwiązania problemu! – poinformowała Podkarpacka Oszukana Wieś na platformie Twitter/X.

Do dzisiejszych wydarzeń odniósł się również ambasador Vasyl Zvarych:

 

 

 

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x