NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Maszynista wyszedł do toalety, a kierownik ruszył pociągiem. Maszynista został na peronie

Maszynista wyszedł do toalety, a kierownik ruszył pociągiem. Maszynista został na peronie

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjny / Mateusz04

W województwie lubuskim doszło do szokującej sytuacji. Ze stacji w Rzepinie odjechał pociąg, za którego nastawnikiem stał kierownik pociągu. Maszynista w tym czasie był w toalecie, a potem już tylko z platformy peronu obserwował odjeżdżający skład.

O tym wszystkim poinformowała Gazeta Lubuska. Zdarzenie miało miejsce 15 czerwca na stacji w Rzepinie, kiedy maszynista musiał opuścić ezt za potrzebą do toalety. Kierownik pociągu nie chcąc dopuścić do opóźnienia sam odjechał składem, bo nie był świadomy, że maszynista udał się do dworcowej toalety. Całą sytuacją potwierdziła policja z woj. lubuskiego.

Za sterami pociągu usiadła osoba, która nie miała do tego uprawnień – mówi asp. Andrzej Braciński z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Po tym, jak pociąg odjechał z Rzepina, zaalarmowano służby. Skład został zatrzymany na następnej stacji, czyli w Boczowie. Pozostawionego na peronie maszynistę i kierownika pociągu, który odjechał, przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. – Mężczyzna, który odjechał z Rzepina, tłumaczył, że doszło do nieporozumienia. Nie wiedział, że maszynisty nie ma w pociągu. To jednak nie zmienia faktu, że nigdy nie powinien siadać za sterami tego składu – mówi asp. Barciński. Mężczyźnie grozi teraz do 5 tys. zł grzywny.

Gazeta Lubuska dotarła do informacji, że kierownik pociągu wcześniej miał licencję maszynisty, która nie została odnowiona. Teraz pełni służbę jako kierownik pociągu POLREGO.

Podkreślamy, że w wyniku zdarzenia bezpieczeństwo podróżnych nie zostało zagrożone, a do czasu zakończenia prac komisji badającej przyczyny incydentu nie możemy udzielać informacji w tej sprawie – mówi Paweł Nijaki, rzecznik prasowy lubuskiego oddziału spółki Polregio.

W tej sprawie została powołana komisja kolejowa.

Zobacz również: Konduktor za nastawnikiem Shinkansena. Maszynista w tym czasie za potrzebą w toalecie

Źródło: Gazeta Lubuska

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności