Wiadomości

Marsz Niepodległości: Starcia z policją na przystanku Warszawa Stadion prowokacją policji [WIDEO]

Marsz Niepodległości: Starcia z policją na przystanku Warszawa Stadion prowokacją policji [WIDEO] Mat. FB / Marsz Niepodległośi

Jak napisał Marsz Niepodległości na swoim Facebook’u, zadymy, które miały miejsce na terenie przystanku kolejowego Warszawa Stadion oraz w okolicy były sprowokowane przez “policyjnych prowokatorów”. Organizatorzy przedstawili nagranie.

Podczas tegorocznego Marszu Niepodległościowego miało miejsce kilka incydentów, w którym brali udział chuligani. 11 listopada na terenie przystanku Warszawa Stadion oraz w okolicy miało miejsce starcie policji z chuliganami. Jak relacjonowały media, policja otoczyła grupki zebranych wandali. Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami pochodzącymi z torowiska.

Według mediów, które relacjonowały tegoroczny Marsz, część uczestników schroniła się właśnie na terenie przystanku przy Stadionie Narodowym. Policja miała starać się wejść na teren kolejowy, przy czym spotkać się miała z oporem ze strony chuliganów – zostali obrzuceni kamieniami i racami.

Marsz Niepodległości twierdzi, że na miejscu byli policyjni prowokatorzy

Marsz Niepodległości opublikował nagranie, na którym jak opisali organizatorzy – widać moment współpracy funkcjonariuszy policji prewencyjnej z ubranymi po cywilnemu “policyjnymi prowokatorami”.

Nagranie dostępne na Facebooku Marszu Niepodległości – LINK.