Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiada nowy projekt. We wrześniu pojawią się dwa dodatkowe pociągi

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiada nowy projekt. We wrześniu pojawią się dwa dodatkowe pociągi

Jak informuje ,,Kurier Kolejowy” Łódzka Kolej Aglomeracyjna już w następnym miesiącu udostępni dwa dodatkowe pociągi weekendowe na trasie Łódź-Warszawa.

Przewoźnik na początku 2017 roku ma dołączyć do taboru jeszcze jeden pociąg. Ma to być zapowiedzią utworzenia łódzko-warszawskiej kolei aglomeracyjnej, która będzie projektem realizowanym przez firmę BFF z Poznania.

Firma do listopada 2017 roku ma opracować kosztorys, harmonogram i studium realizacji prac. Ma również utworzyć wniosek o dofinansowanie na pasażerski tabor kolejowy potrzebny do obsługi połączeń Polski Centralnej. Ok. 10 pojazdów zakupionych za 250 mln zł od Urzędu Marszałkowskiego ma trafić do ŁKA albo do Przewozów Regionalnych. Pociągi mogą zacząć kursować w ramach łódzko-warszawskiej kolei aglomeracyjnej około 2020 roku.

ŁKA dysponuje pociągiem do Warszawy już od marca 2016 r. Do tej pory przewoźnik odnotowuje zwykle 2500-3000 weekendowych pasażerów kursujących między Łodzią a Warszawą. Korzystając z tej oferty atrakcyjny cenowo bilet upoważnia do korzystania z komunikacji miejskiej w Warszawie (przez 75 minut) i w Łodzi (przez 60 minut). Ułożenie rozkładu jazdy ma być dostosowane zarówno do mieszkańców Łodzi jak i stolicy.