Wiadomości

Łódź: Grafficiarz złapany na gorącym uczynku. Grozi mu do 5 lat więzienia

Łódź: Grafficiarz złapany na gorącym uczynku. Grozi mu do 5 lat więzienia Fot. Straż Ochrony Kolei

Dziś w nocy w Łodzi funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji przeprowadzili wspólne działania, które zakończyło się zatrzymaniem sprawcy zniszczenia mienia. 33-letni mieszkaniec został złapany na gorącym uczynku.

W związku z powtarzającymi się przypadkami zniszczenia mienia oraz dewastacji infrastruktury kolejowej, policjanci z Wydziału Kryminalnego i IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, w nocy z poniedziałku na wtorek przeprowadzili działania prewencyjne na terenie stacji Łódź Kaliska. Akcja miała na celu przeciwdziałanie dewastacji taboru kolejowego.

Kilkanaście minut po północy jeden z patroli zauważył mężczyznę, który po zaparkowaniu samochodu na parkingu przy al. Unii, z dużą czarną torbą zaczął iść w kierunku bocznicy kolejowej. Policjanci poszli jego śladem. 33-latek już na stacji, chodził wzdłuż wagonów, przyglądał im się, po czym wyjętym z torby sprayem zaczął malować bok wybranego pociągu. Policjanci w porozumieniu z innymi patrolami podeszli do graficiarza, który na ich widok usiłował uciec. Przy zatrzymanym zabezpieczyli 9 puszek z farbą w sprayu, rękawiczki i aparat fotograficzny. Kolejne dwie puszki znajdowały się w samochodzie należącym do 33-letniego sprawcy, który był już notowany w przeszłości za podobne i inne przestępstwa. Obecnie za swoją destrukcyjną działalność usłyszy zarzut zniszczenia mienia, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

Do chwili ujęcia grafficiarz zdążył już pomalować wagon na powierzchni około 8 m².