NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Listopadowy strajk brytyjskich kolejarzy odwołany

Listopadowy strajk brytyjskich kolejarzy odwołany

MM

Związek zawodowy brytyjskich kolejarzy RMT odwołał zaplanowane na 5, 7 i 9 listopada strajki. Związkowcy zapowiedzieli, że rozpoczynają „intensywne negocjacje” z zarządcą infrastruktury i przewoźnikami. Spór dotyczy podwyżki płac i poprawy warunków pracy.

RMT zrzesza ponad 40 tyś. pracowników kolejowych. Podczas ostatniej akcji strajkowej, która miała miejsce w październiku, wyjechało na tory jedynie 20% pociągów. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Zarządca infrastruktury – Network Rail – poinformował, że przez późne powiadomienie o braku strajku w sobotę (5 listopada) rozkład jazdy pociągów pozostanie mocno ograniczony. Ponadto należy się spodziewać podobnych utrudnień w poniedziałek (7 listopada).

Brytyjskie media podają, że spodziewano się, iż strajk spowoduje utrudnienia na całej sieci kolejowej, przez co miałaby zostać uruchomiona jedynie jedna piąta usług przewozowych. BBC podkreśla, iż decyzja o zawieszeniu akcji strajkowej jest znaczącym wydarzeniem ponieważ po raz pierwszy w długotrwałym sporze RMT odwołało strajk, aby ułatwić dalsze rozmowy.

Naszym priorytetem są nasi członkowie i pracujemy nad zapewnieniem porozumienia w zakresie bezpieczeństwa pracy, godnej podwyżki i dobrych warunków pracy – podkreślił Sekretarz generalny RMT Mick Lynch.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności