Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Linia kolejowa Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój do modernizacji

Linia kolejowa Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój do modernizacji

W grudniu 2013 roku zakończyć ma się modernizacja linii kolejowej Duszniki Zdrój-Kudowa Zdrój – podaje PKP PLK w oficjalnym komunikacie. Po jej zakończenie prędkość pociągów na tej trasie ma ulec zwiększeniu z 30 km/h do 60 km/h. Koleje Dolnośląskie zapowiedziały już, że w związku z tym od przyszłego roku planują wydłużenie kursów pociągów z Polanicy Zdrój do Kudowy Zdrój.

Podczas prac remontowych wymianie poddanych zostanie 17 km torów pomiędzy stacjami Duszniki Zdrój i Kudowa Zdrój oraz na stacji Polanica Zdrój. Przeobrażeniu mają ulec takze perony na poszczególnych stacjach, które dostosowane będą do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Zarządca infrastruktury kolejowej w komunikacie podaje, że “przewidywany koszt inwestycji to 65 779 719,85 PLN, z czego ponad 41 mln to wartość dofinansowania.” Projekt, który współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 ma zostać ukończony do końca bieżącego roku.

 

źródło: PKP PLK