Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Legionowo: Mężczyzna wszedł na tory pod pędzące Pendolino

Legionowo: Mężczyzna wszedł na tory pod pędzące Pendolino fot. PKP Intercity

Legionowo: Wczoraj po godzinie 17 doszło do potrącenia mężczyzny przez Pendolino jadące na trasie Gdynia-Rzeszów. Mężczyzna żyje, sprawa jest badana przez odpowiednie służby.

Jak podają media wczoraj po godzinie 17 Pendolino potrąciło ok. 50-letniego mężczyznę na torach w miejscowości Legionowo na wysokości drzwi ewakuacyjnych przy przejściu przy ul. Kościuszki 44. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) do szpitala w Warszawie.

Do tej pory wiadomo, że mężczyzna w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Sprawa jest nadal badana i analizowana. Badane się przyczyny wejścia mężczyzny na tory.

Z dotychczasowych informacji wynika, że pociąg biorący udział w zdarzeniu to Pendolino jadące do Warszawy na trasie Gdynia Rzeszów. Miejsce wtargnięcia mężczyzny pod rozpędzony pojazd to szlak kolejowy Legionowo-Nowy Dwór Mazowiecki na wysokości ulicy Tadeusza Kościuszki 44 w Legionowie.

Zdarzenie spowodowało reorganizację w kursowaniu pociągów i nawet godzinne opóźnienia. Wszelakie informacje o aktualnym stanie na kolei zalecamy śledzić na Portalu Pasażera.