NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Lamborghini podpisało umowę z ÖBB. Nadwozia Urusa będa transportowane koleją

Lamborghini podpisało umowę z ÖBB. Nadwozia Urusa będa transportowane koleją

Redakcja
Fot. Volkswagen AG

Lamborghini podpisało umowę z ÖBB Rail Cargo, na mocy której nadwozia do pierwszego SUV-a włoskiego producenta samochodów będą transportowane z Niemiec koleją.

Lamborghini ogłosiło kolejną swoją proekologiczną inicjatywę. Tym razem podpisano porozumienie z austriackim przewoźnikiem ÖBB Rail Cargo. W ten sposób nadwozia Urusa będą transportowane prawie w 100 proc. koleją z zakładu Volkswagena w niemieckim Zwickau do siedziby Lamborghini w Sant’Agata Bolognese.

W tym segmencie transport drogowy ma zostać w pełni zastąpiony koleją. Według szacunków ta zmiana zmniejszy emisje CO2 z 2234 ton do 331 ton rocznie. Wszystko to przy jednoczesnym zagwarantowaniu przetransportowania nadwozi z Zwickau do Modeny w 48 godzin. Następnie z Modeny transportem drogowym nadwozia zostaną dostarczone do siedziby Lamborghini – jest to około 21 kilometrów. Według zapewnień producenta – ciężarówki te mają być na LNG.

Nasz program dekarbonizacji jest kontynuowany i przekłada się na konkretne działania. Po ogłoszeniu programu „Direzione Cor Tauri” przedstawiamy teraz kolejny element naszego zintegrowanego planu, poprzez który chcemy wprowadzić praktyczne rozwiązania dzisiejszych wyzwań środowiskowych, podejmując działania mające na celu rozwój naszych produktów i naszej siedziby w Sant’Agata Bolognese. Wdrożenie zrównoważonego łańcucha logistycznego jest ważnym krokiem na tej drodze – powiedział Stephan Winkelmann, Prezes i Dyrektor Generalny Automobili Lamborghini

Dzięki historycznej inwestycji przekraczającej 1,5 miliarda euro w ciągu najbliższych czterech lat program Direzione Cor Tauri doprowadzi do dekarbonizacji przyszłych modeli Lamborghini i zakładu w Sant’Agata Bolognese, mając na celu zmniejszenie emisji CO 2 o 50% do 2025 roku. 

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności