Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Krzysztof Mamiński pokieruje Przewozami Regionalnymi. W zarządzie także Krzysztof Zgorzelski

Krzysztof Mamiński pokieruje Przewozami Regionalnymi. W zarządzie także Krzysztof Zgorzelski

Krzysztof Mamiński został wybrany przez radę nadzorczą na prezesa zarządu Przewozów Regionalnych. Oprócz Mamińskiego w zarządzie przewoźnika znalazło się również miejsce dla Krzysztofa Zgorzelskiego, który odpowiadać będzie za kwestie finansowe w charakterze członka zarządu i dyrektora finansowego.

Przypomnijmy, że 18 marca Mamiński został powołany na p.o. prezesa Przewozów Regionalnych.

Nowy prezes zarządu zapowiedział, że będzie konsekwentnie realizował założoną przez spółkę strategię. Podkreślił również, że będzie dążyć do tego, aby Przewozy Regionalne utwierdziły swoją pozycję największego i najefektywniejszego kosztowo przewoźnika w segmencie kolejowych usług regionalnych

– czytamy w komunikacie.

Przy okazaji powołania Mamińskiego i Zgorzeleskiego, rada nadzorcza zdecydowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych.

Krzysztof Mamiński posiada blisko 40-letnie doświadczenie w branży kolejowej. W okresie 1998-2002 był członkiem zarządu Polskich Kolei Państwowych, gdzie odpowiadał za procesy restrukturyzacyjne i kwestie pracownicze. W latach 2012-2013 był pełnomocnikiem zarządu ds. dialogu społecznego w Grupie PKP. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.