NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Korea Północna i Chiny wznowiły połączenia kolejowe. Prawdopodobna dłuższa współpraca

Korea Północna i Chiny wznowiły połączenia kolejowe. Prawdopodobna dłuższa współpraca

Redakcja
Drugi pociąg do KRLD uruchomiony we wtorek. Fot. Yohnap

Świadkowie zauważyli przejazd pociągu towarowego z chińskiego miasta Dandong do Korei Północnej. Chińskie MSZ potwierdziło przywrócenia połączeń kolejowych.

Pierwszy pociąg towarowy z chińskiego miasta przygranicznego Dandong zauważono w poniedziałek (26 września br.), gdy ten przejeżdżał przez „Most Przyjaźni” w kierunku Korei Północnej. Kolejnego dnia, we wtorek ponownie zaobserwowano przejazd pociągu towarowego w tym samym kierunku. Oznacza to, że otwarto granice dla pociągów towarowych po pięciomiesięcznej przerwie, według oficjalnych komunikatów – spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa.  Połączenia między dwoma państwami zostały zawieszone 29 kwietnia br.

Jak podaje agencja prasowa Yonhap, pierwszy pociąg zaobserwowano w poniedziałek około godziny 7:43 czasu lokalnego. Pociąg przejeżdżał przez most nad rzeką Jalu w kierunku Sinŭiju w KRLD.  Pociąg składać się miał z 10 wagonów.

Wczoraj, 27 września informację o wznowieniu ruchu potwierdził rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Najprawdopodobniej pociągi towarowe na przygraniczu zawitają na dłużej. Według Yonhap dziennie granice ma przemierzać do dwóch pociągów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności