Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Komorowski w Pesie

Komorowski w Pesie

Bronisław Komorowski odwiedził zakłady produkcyjne bydgoskiej Pesy. Oglądał tam oferowane przez firmę pociągi i tramwaje.

Prezydenta oprowadzał prezes firmy Tomasz Zaboklicki. Komorowski przeszedł się m.in. po tramwaju Swing wyprodukowanym dla Warszawy. – To ostatni spośród 186 tramwajów wyprodukowanych w ramach dużego kontraktu dla stolicy. Warszawa podjęła wielki wysiłek inwestycyjny, dzięki któremu dostaliśmy szansę. Dzięki temu kontraktowi mogliśmy się rozwijać, mogliśmy pokazać Polsce i światu, że polska myśl techniczna coś znaczy – mówił Zaboklick

Prezydent obejrzał także pociągi – Linki przeznaczone dla prywatnej firmy z Bawarii. – Pojechałbym nim chętnie – powiedział o Linku prezydent. . – To niespotykane, że firma o akcjonariacie pracowniczym buduje taką pozycję na rynku. Dobre pomysły powstałe 20 lat temu teraz procentują. Chętnie przejadę się tym pociągiem w Niemczech – dodał.

Prezydent oglądał także wizualizację nowego szybkiego pociągu, który wejdzie w ofertę Pesy. Ma on osiągać prędkość do 250 km/h, zabierać na pokład 300 osób, być wyposażane w klimatyzację, wi-fi, płaską podłogę, wysokiej jakości fotele i wysuwane stopnie wejściowe. W składzie znajdzie się również wagon restauracyjny.

Źródło: wprost.pl