Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Kolejne ograniczenia w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

Kolejne ograniczenia w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich Fot. Koleje Śląskie (ilustracyjne)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Koleje Śląskie od poniedziałku (23.03) wprowadzają drugą fazę ograniczeń w rozkładzie jazdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

Ograniczony rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku (23.03.2020 r.) do odwołania. Najbliższy weekend – tj. 21.03-22.03 – pociągi będą kursować jeszcze według standardowego rozkładu jazdy na weekend. W kolejnych weekendach będzie jednak też obowiązywać zmieniony rozkład jazdy. Część kursów będzie odwołana w całości, część natomiast będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania.

Co istotne, zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy.

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu Spółka stara się robić wszystko, żeby zapewnić podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych.

Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych. Aby jeszcze bardziej złagodzić ten proces, wprowadzaliśmy zmiany stopniowo, w dwóch etapach. Z uwagi m.in. na ograniczenie działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną obserwujemy wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym ograniczenie połączeń nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych.

Szczegóły dotyczące odwołanych lub skróconych kursów można znaleźć w poniżej zamieszczonych tabelach. Aktualny rozkład jazdy znajduje się też w naszej liniówce w zakładce ROZKŁAD JAZDY.

 

Zobacz również: Nowa broń Kolei Śląskich w walce z koronawirusem