Kolej na świecie Przewozy towarowe Wiadomości

Koleje Ukraińskie zablokowały rosyjski transport żelaza

Koleje Ukraińskie zablokowały rosyjski transport żelaza Fot. Metalloinvest

Koleje Ukraińskie zablokowały do odwołania transport rudy żelaza, realizowany przez rosyjskie przedsiębiorstwo, skierowane przez teren Ukrainy do Słowacji.

Ukrzaliznycia od 17 kwietnia do odwołania wprowadziła konwencje dla przewozu rosyjskiej rudy żelaza przez tereny Ukrainy. Dokładniej chodzi o transport realizowany z Rosji przez spółkę Lebedinsky GOK, należącej do grupy Metalloinvest. Lebedinsky GOK jest największą kopalnią rudy żelaza w Rosji.

Spółka dotychczas realizowała regularne dostawy rudy żelaza do miejscowości Haniska na Słowacji, przez stację Użgorod. Ruda trafiała do największej słowackiej huty – U.S. Steel Koszyce.

Decyzja ta jest reakcją ukraińskich kolejarzy na fakt, że w ostatnim czasie zwiększyła się ilość wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą. To była również odpowiedź na sytuację na Morzu Czarnym, gdzie Rosja chciała zablokować Cieśninę Kerczeńską dla statków i okrętów innych państw, pod pretekstem prowadzenia ćwiczeń wojskowych.

Źródło: CFTS/ Railway SupplyKongres590

Partnerzy portalu


PKP Intercity
PKP Intercity
Polregio
Radio WNET
BOBC
Wolna Droga
W Polityce
Centrum Rozwoju Transportu
Klaster Luxtorpeda 2.0
Izba Kolei
TeleInfo24
Więcej w Kolej na świecie, Przewozy towarowe, Wiadomości
Rozpoczyna się układanie torów na północno-wschodnim odcinku II linii metra [ZDJĘCIA]

Zbrojenie, wibroizolacja, beton pod ciśnieniem - to przepis na wykonanie torowiska II linii metra w Warszawie. Właśnie trwają intensywne prace...

Zamknij