NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Ukraińskie z umową na zakup 100 nowych wagonów sypialnych

Koleje Ukraińskie z umową na zakup 100 nowych wagonów sypialnych

Redakcja
Fot. KVSZ

Koleje Ukraińskie podpisały umowę na dostawę 100 nowych wagonów. Jest to jednocześnie zakończenie postępowania, podczas którego wybuchła mała afera, w którą wciągnięta została Pesa Bydgoszcz.

Jak informuje centrum prasowe GMK, Koleje Ukraińskie podpisały umowę z ukraińskim producentem taboru – KVSZ na dostawę 100 nowych wagonów pasażerskich. Zamówienie zostało nadane z wolnej ręki, po tym jak podczas pierwszego postępowania ukraińskie przedsiębiorstwo zmieściło się w kryteriach i szacunkach zamawiającego. Przetarg ten został jednak umorzony po tym jak ukraińska firma “Термінал-Захід”, wykazująca kapitał zakładowy w wysokości 10 tysięcy hrywien ( 1400 zł) w złożonej dokumentacji nazwała się dealerem Pesy na Ukrainę. Taką informację musiały dementować zarówno Koleje Ukraiński, ale także Pesa Bydgoszcz – więcej informacji.

Koleje Ukraińskie podpisały umowę na zakup: 51 wagonów sypialnych, 12 wagonów sypialnych o podwyższonym komforcie (SV), 20 wagonów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz 17 wagonów dostosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz z przedziałem służbowym.

Pierwsze wagony mają trafić do przewoźnika już za rok, natomiast interesujący jest termin, ponieważ według umowy KVSZ ma dostarczyć wszystkie wagony do końca 2022 roku.

Koleje Ukraińskie do złożenia ofert w przetargu zaprosiły m.in. Pesę Bydgoszcz, Siemens Mobility oraz Talgo.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności