NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Koleje Ukraińskie uruchomiły połączenie do odbitego Kupiańska [WIDEO]

Koleje Ukraińskie uruchomiły połączenie do odbitego Kupiańska [WIDEO]

Redakcja
Fot. Koleje Ukraińskie

Koleje Ukraińskie wznowiły połączenie do wyzwolonego miasta Kupiańsk. Pociągi nie dojeżdżają bezpośrednio do miasta, z uwagi na wysadzony most kolejowy. Pociąg jest skomunikowany z autobusem.

Koleje Ukraińskie uruchomiły dzisiaj połączenie z Charkowa do Kupiańska. Pierwszy pociąg obsługiwany przez szynobus Pesy Bydgoszcz 620M wyruszył z charkowskiej stacji o godzinie 6:15, natomiast nie dojeżdża on póki co bezpośrednio do miasta. Pasażerowie dojeżdżają szynobusem do miejscowości Osynowo, z uwagi na uszkodzony nieco dalej most kolejowy nad rzeką Oskoł. Ukraińscy kolejarze prowadzą prace, aby wznowić ruch kolejowy na moście.

To pierwszy łączone połączenie Kolei Ukraińskich, gdzie 95% trasy obsługiwane jest pociągiem, a ostatnią milę od peronu Osynowo do Kupiańska pokonują pasażerowie bezpłatnym autobusem, który kursuje wahadłowo. Odbudowa wysadzonego mostu kolejowego zajmie trochę czasu, ale nie zwlekamy i zaraz ponownie go otworzymy. W ten sposób 60 tys. osób będzie miało stabilne i niezawodne połączenie – powiedział Ołeksandr Kamyszyn, Prezes Zarządu Kolei Ukraińskich.

Jak dodaje Prezes UZ, zakończono odbudowę szlaku przedwczoraj. Pociąg nr 6605/6608 będzie odjeżdżać z Charkowa o godzinie 6:15, by dojechać do celu o godzinie 9:50. Powrót pociągu zaplanowano na godzinę 16:21, by do Charkowa dojechać o 19:35. Cena biletu za przejazd wynosi 43 (około 5,5 zł).

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności