NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Ukraińskie od grudnia uruchomią swoje najdłuższe połączenie – 1806 kilometrów pociągiem

Koleje Ukraińskie od grudnia uruchomią swoje najdłuższe połączenie – 1806 kilometrów pociągiem

Redakcja

Koleje Ukraińskie w nowym rocznym rozkładzie jazdy uruchomią nowy pociąg, który będzie najdłuższym połączeniem przewoźnika. Pociąg łącznie przejedzie 1806 kilometrów.

Koleje Ukraińskie poinformowały, że w nowym rocznym rozkładzie jazdy 2021/22 uruchomią pociąg, który połączy zachodnią i wschodnią granicę Ukrainy. Pociąg połączy Mariupol z Rachowem, przemierzając łącznie 1806 kilometrów. Będzie to nocne połączenie z wagonami sypialnymi i kuszetkami.

Ceny biletów zaczynają się od około 400 hrywien (ok. 60 zł) za miejsce w kuszetce 3 klasy. Podróż kuszetką drugiej klasy to koszt około tysiąca hrywien (~155 zł), natomiast w wagonie sypialnym 2550 hrywien (blisko 400 złotych).

Ze stacji Mariupol pociąg będzie odjeżdżać o 8:08, a do Rachowa dojedzie kolejnego dnia o godzinie 11:42. Podróż pociągiem w pełnej relacji zajmie łącznie 27 godzin i 34 min. Pociąg przemierzy 12 z 24 obwodów, przejeżdżając przez m.in. Zaporoże, Dniepr, Białą Cerkiew, Lwów, Iwano-Frankiwsk.

Koleje Ukraińskie wierzą, że nowe połączenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem turystycznym. Ma być dobrym rozwiązaniem m.in. dla narciarzy, którzy chcieliby udać się do Bukowel – największego ośrodka narciarskiego na Ukrainie.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności