NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Koleje Mazowieckie walczą o tytuł „Lidera Zmian”

Koleje Mazowieckie walczą o tytuł „Lidera Zmian”

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / " Ficek"

Koleje Mazowieckie zakwalifikowały się do konkursu Lidera Zmian 2023, który organizowany jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Zakwalifikowany projekt KM w konkursie to zakup 6 pięcioczłonowych Flirtów.

Konkurs organizowany jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.  Do udziału w plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023 został zakwalifikowany projekt KM pt. „Zakup 6 sztuk nowych pięcioczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych”.

O wyniku konkursu i nominacji do Lidera Zmian 2023 zdecydują internauci. To oni do końca października mogą głosować na rywalizujące ze sobą projekty z danego subregionu Mazowsza, które otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Subregionów jest dziewięć: ciechanowski, ostrołęcki, płocki, radomski, siedlecki, Warszawa, warszawski wschodni, warszawski zachodni, żyrardowski, tyle też będzie kategorii w plebiscycie.

Zakwalifikowany do udziału w plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023 – projekt Kolei Mazowieckich nie tylko przyczynił się do skrócenia czasu podróży na trasie Warszawa – Działdowo, ale także wpłynął pozytywnie na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróży – zaznaczają Koleje Mazowieckie.

Wszystkie zakupione pojazdy są w pełni zgodne z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI). Pojazdy wyposażone są w moduły Europejskiego Systemu Kontroli Pociągu poziomu 2 ERTMS (ETCS + GSM-R) oraz dostosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Zakupiony tabor zastąpił funkcjonujący tabor EN57AL, który został przekierowany na inne linie.

Dodatkowym celem przedsięwzięcia był zakup symulatora jazdy pociągiem, dzięki któremu możliwe jest podnoszenie kwalifikacji i kompetencji maszynistów oraz prowadzenie szkoleń dla kandydatów na maszynistów. Zakup symulatora przyczynił się w znaczący sposób do poprawy bezpieczeństwa jazdy poprzez możliwość badania sposobu zachowania się maszynisty w sytuacjach nietypowych, awaryjnych oraz zdarzeniach losowych.

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Jest to jego druga edycja, pierwsza była w 2019 r.

Więcej można o nim przeczytać na: www.liderzmian.eu/o-plebiscycie.

Osoby zainteresowane oddaniem głosu na Koleje Mazowieckie, mogą to zrobić na stronie organizatora: https://liderzmian.eu/projekty-2021/subregion-warszawa/zakup-6-nowych-pociagow-kolei-mazowieckich

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności