NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Koleje Mazowieckie odebrały kolejne dwa Flirty. Komplet 61 pojazdów do końca 2023 roku

Koleje Mazowieckie odebrały kolejne dwa Flirty. Komplet 61 pojazdów do końca 2023 roku

Redakcja
Fot. Koleje Mazowieckie

Trwają odbiory nowoczesnych pojazdów FLIRT zamówionych przez Koleje Mazowieckie. W bieżącym tygodniu przewoźnik odebrał kolejne dwa składy. Tym samym, w parku taborowym mazowieckiego przewoźnika, jest ich już trzydzieści cztery.

Pojazdy zostały wyprodukowane w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach w ramach IV umowy wykonawczej zawartej w marcu 2021 r. pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a Stadler Polska. Umowa dotyczy dostawy 15 sztuk nowoczesnych i komfortowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ER160 FLIRT, a jej wartość to prawie 500 mln zł netto. Projekt uzyskał dofinansowanie z POIiŚ 2014-2020 w wysokości ok. 158 mln zł.

Zmienia się polska kolej co najbardziej widać na przykładzie Kolei Mazowieckich. Kolejne, nowoczesne pojazdy, które właśnie dołączyły do parku taborowego spółki, pozwolą na wycofanie z eksploatacji najstarszych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dziękuję producentowi za terminową realizację kontraktu i wszystkim pracownikom zaangażowanym w jego realizację, zarówno z firmy Stadler Polska jak i z Kolei Mazowieckich – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny.

Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie zawarły ze Stadlerem umowę ramową na dostawę pięcioczłonowych elektrycznych zespołów FLIRT w styczniu 2018 roku. Wszystkie umowy wykonawcze przewidziane w kontrakcie zostały podpisane. Dostawy w ramach trzech umów są zakończone, aktualnie realizowane są umowy czwarta i piąta.

Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, to w drugiej połowie 2023 roku Koleje Mazowieckie będą dysponowały 61 pociągami FLIRT nowej generacji wyprodukowanymi w siedleckim zakładzie Stadlera.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności