NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi Koleje Dolnośląskie zapraszają w Góry Sowie

Koleje Dolnośląskie zapraszają w Góry Sowie

Redakcja

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich i Koleje Dolnośląskie zjednoczyły siły, aby wspólnie promować walory Gór Sowich. Kolejarze zapewniają turystom wygodny dojazd, a samorządy i przedsiębiorcy – dobre warunki wypoczynku.

W Góry Sowie można dojechać trzema liniami Kolei Dolnośląskich. Od strony południowej to linia D15 Wałbrzych – Kudowa Zdrój, a od północnej dwie trasy: D5 Legnica – Kudowa Zdrój i D16 Wrocław – Dzierżoniów. Oczywiście zarówno Wałbrzych jak i Legnica mają też dogodne połączenia kolejowe z Wrocławiem. Co więcej, pociągi pozwalają na objechanie w praktyce całych Gór Sowich.

Aby też ułatwić turystom życie Kolej Dolnośląskie i samorządy przygotowały mini przewodnik, w którym są rozkłady jazdy linii kolejowych, mapa gór z zaznaczonymi szlakami pieszymi wraz z czasami przejść i rowerowymi MTB, oraz lokalizacja i zdjęcia największych atrakcji w tym rejonie. Na mapie umieszczono też końcowe przystanki autobusów komunikacji miejskiej z Wałbrzycha i Bielawy, wraz z nazwami przystanków, numerami linii i adresami stron www z godzinami odjazdów. Mini przewodnik pokazuje też możliwości turystyki narciarskiej w Górach Sowich.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności