Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Koleje Dolnośląskie oferują Bilet Sudecki

Koleje Dolnośląskie oferują Bilet Sudecki

Za 25 złotych można przez cały dzień jeździć pociągami i autobusami Kolei Dolnośląskich po najbardziej malowniczych obszarach Sudetów.

 

Jeśli z tego promocyjnego biletu chciałby skorzystać dwie osoby, wtedy cena przejazdu wynosi tylko 40 zł. Przy czym promocja nie przewiduje sprzedaży biletów ulgowych. Dodatkowo za 5 zł można przewieźć rower.

Na podstawie tego biletu można jeździć na trasie Międzylesie – Kłodzko – Kudowa Zdrój – Wałbrzych, Sędzisław – Jelenia Góra – Szklarska Poreba, oraz  niecodziennie na trasie Jelenia Góra – Lwówek z Sędzisławia do Kamiennej Góry i dalej w kierunku granicy z Czechami.

Co ważne, Bilet Sudecki jest także honorowany w pociągach czeskiego przewoźnika GW Train Regio na trasie do Trutnova i Svobody nad Úpou.

Trzeba podkreślić, że linie kolejowe w Sudetach należą do najbardziej malowniczych w całej Polsce. I to doceniają turyści, decydując się na przejazd pociągiem mimo że w niektórych miejscach stan torów nie jest najlepszy. Atrakcją kolejową jest też tunel pod Małym Wołowcem na trasie Wałbrzych – Kłodzko. To w praktyce dwa jednotorowe tunele o długości ponad 1600 m każdy. Jest to jednocześnie najdłuższy tunel w Polsce wydrążony w skale. Poza tym, dłuższe tunele kolejowe mają tylko Warszawa (na linii średnicowej) i Łódź (do stacji Łódź Fabryczna).