NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Czeskie przygotowują duży przetarg na zakup akumulatorowych pociągów

Koleje Czeskie przygotowują duży przetarg na zakup akumulatorowych pociągów

Redakcja
Fot. Skoda Transportation

Koleje Czeskie chcą rozszerzyć swoją flotę taborową o jednostki akumulatorowe. Zakup miałby być realizowany z myślą o regionie przy granicy z Polską.

Koleje Czeskie planują na początek zakup czterech zespołów trakcyjnych z akumulatorami. Mowa tu o pojazdach z pantografami, których bateria ładowana jest w momencie jazdy pod siecią trakcyjną, tak by odcinek niezelektryfikowany przejeżdżać przy zasilaniu z energii zebranej w akumulatorach. Zakup pierwszych czterech odbywa się bez rozpisanego przetargu, tj. Koleje Czeskie starają się aneksować sporą umowę ramową, którą zawarły ze Skodą (na 50 EZT-ów). W ten sposób 4 EZT-y zostałyby zastąpione jednostkami akumulatorowymi.

Oprócz tego, Koleje Czeskie planują rozpisać dodatkowy przetarg na zakup kolejnych pociągów akumulatorowych.

Planujemy ogłosić przetarg na dostawę kilkudziesięciu pojazdów, a obecnie jest zapotrzebowanie na ponad czterdzieści pociągów, które będą mogły jeździć na zasilaniu z sieci trakcyjnej i akumulatorów. Przygotowujemy przetarg  – powiedział dla Zdopravy.cz Petr Šťáhlavský, Rzecznik Prasowy Kolei Czeskich.

Jak podaje Zdopravy.cz, zakup ten miałby być realizowany z myślą o krajach morawsko-śląskim i południowomorawskim.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności