Kadry i ludzie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Kolejarze uczcili Żołnierzy Wyklętych

Kolejarze uczcili Żołnierzy Wyklętych Fot. Fundacja Grupy PKP

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Zarządu PKP S.A. i Fundacji Grupy PKP wzięli udział w uroczystościach na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński uczestniczył w obchodach z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, natomiast członkowie zarządu Andrzej Olszewski i Rafał Zgorzelski oraz prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek wraz z Arturem Kondratem, prezesem zarządu Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK oraz członkami Stowarzyszenia zapalili znicze i złożyli wiązanki na grobach Żołnierzy Niezłomnych. Po odwiedzeniu indywidualnych grobów Kresowych Żołnierzy Niezłomnych odbyła się uroczystość przed „Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych.

W związku z obchodami członek zarządu PKP S.A. Rafał Zgorzelski oraz prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek wzięli udział w zorganizowanym przez portal Polska360.org spotkaniu on-line z Kresowymi Żołnierzami Niezłomnymi – żołnierzami kresowych okręgów AK w czasie i po II wojnie światowej, więźniarkami sowieckich łagrów: płk Weroniką Sebastianowicz, ppłk Stanisławą Kociełowicz oraz mjr Natalią Zarzycką. Po zakończonym spotkaniu członek zarządu Rafał Zgorzelski osobiście wręczył warszawskim kombatantom kosze upominkowe.

Fundacja Grupy PKP

Fot. Fundacja Grupy PKP
Fot. Fundacja Grupy PKP
Fot. Fundacja Grupy PKP
Fot. Fundacja Grupy PKP
Fot. Fundacja Grupy PKP
Fot. PKP S.A.