NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Kolej w Niemczech liczy straty po powodziach. Oszacowane ja na ponad miliard euro

Kolej w Niemczech liczy straty po powodziach. Oszacowane ja na ponad miliard euro

Redakcja

Według wstępnych szacunków Federalnego Ministerstw ds. Transportu, szkody w transporcie jakie spowodowała powódź oszacowano na kwotę około 2 miliardów euro. W przypadku samego sektora kolejowego jest to 1,3 mld euro.

W ostatnim czasie w Niemczech doszło do katastrofy żywiołowej, w której to śmierć poniosło co najmniej 170 osób, a wielu zostało rannych. Po opanowaniu sytuacji rzeczoznawcy zaczęli liczyć poniesione straty, a kwoty te liczone są w miliardach euro.

Jak informowaliśmy na łamach NaKolei.pl, powódź wyrządziła duże straty materialne w sektorze kolejowym. Niektóre trasy kolejowe zostały totalnie zalane, na innych podmyte zostały torowiska. Ruch musiał zostać wstrzymany m.in. na trasie Kolonia – Bruksela, a na trasach w Nadrenii Północnej-Westfalii zamrożono wszystkie połączenia – w tym regionie uszkodzeniu uległo co najmniej 600 km torów. Dodatkowo doszło do zalania taboru Deutsche Bahn (m.in. regionalnych jednostek Coradia) – łącznie uszkodzonych zostało 20 pojazdów. Ponadto powódź nie ominęła znanego skansenu taboru Bergische Museumsbahnen e.V. – Wuppertal.

Według agencji prasowej Interfaks, straty na kolei oszacowano na kwotę 1,3 mld euro. Wiele odcinków linii kolejowej zostało podmytych, do zniszczeń doszło również na stacjach kolejowych. Zniszczonych zostało wiele mostów, w tym kolejowych. Tutaj Deutsche Bahn deklaruje budowę mostów pomocniczych w celu zapewnienia nieprzerwanej komunikacji w kraju. Rząd Federalny przedstawił plan budowy nawet 300 tymczasowych mostów.

2021 rok może być jednym z najbardziej niszczycielskich lat od 2013 roku – powiedział Jörg Asmussen, szef Niemieckiego Związku Ubezpieczycieli.

Ostatnia tak duża katastrofa w Niemczech miała miejsce w 2013 roku, kiedy to wylała rzeka Łaba. Skutki tamtego wydarzenia kosztowały niemiecką gospodarkę 12 mld euro.

Wygląda na to, że straty po tej powodzi mogą być jeszcze większe – napisał na Twitterze ambasador Andreas Michaelis.

Fot. DB

Fot. DB

Fot. DB

Fot. DB

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności