Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Wiadomości

Kolej w Niemczech walczyła z orkanem Friederike

Kolej w Niemczech walczyła z orkanem Friederike fot. Pixabay

Wczoraj niekorzystne warunki pogodowe z udziałem orkanu Friederike unieruchomiły ruch pociągów dalekobieżnych w Niemczech. Dziś sytuacja się normuje. W wyniku orkanu zginęło co najmniej kilka osób.

Wczorajszy atak zimy sparaliżował m.in. ruch kolejowy w Niemczech. Orkan Friederike zaczął reorganizować transport kolejowy, lotniczy, drogowy. W niektórych rejonach trakcja została zerwana przez wiatr oraz powalone, a wręcz wyrwane z ziemi drzewa. Ze względów bezpieczeństwa w Niemczech wstrzymano kursowanie pociągów dalekobieżnych jak i niektórych składów regionalnych.

Utrudnienia na kolei odczuwalne były również w Belgii i Holandii. Niżowy orkan przesuwał się na wschód. Pasażerowie, którzy utknęli w sercu wydarzeń, głównie na dworcach kolejowych w Niemczech mogli przeczekać przejście orkanu w wagonach pociągów. Deutche Bahn dla komfortu pasażerów oferował im vouchery na nocleg w hotelu.

Jak podaje Deutsche Welle pociągi nie kursowały m.in. w północnej Westfalii. Jak podają media to właśnie tam trzeba mieć na uwadze dalsze opóźnienia pociągów lub odwoływanie kursów. Sytuacja na dzień dzisiejszy wraca powoli do normy. Uruchomiono już większość kursów, m.in. na trasie Berlin-Warszawa.

Zachęcamy do śledzenia aktualności związanych z warunkami pogodowymi oraz sprawdzanie na bieżąco komunikatów poszczególnych przewoźników zagranicznych jak i krajowych. Apelujemy o rozwagę podczas podróżowania, warunki pogodowe nadal nie są sprzyjające.