NaKolei.pl Wiadomości Kołbaskowo: Około 12 zostanie przywrócony ruch na trasie po poważnym wypadku pociągu DB [AKTUALIZACJA]

Kołbaskowo: Około 12 zostanie przywrócony ruch na trasie po poważnym wypadku pociągu DB [AKTUALIZACJA]

Redakcja
Fot. TT / Piotr Tuzimek

W Kołbaskowie doszło do poważnego wypadku, w którym kierowca ciężarówki wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg DB relacji Szczecin – Berlin. Na szczęście zakończyło się na lekkich potłuczeniach.

Dzisiaj rano doszło do poważnego wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie). Kierowca ciężarówki wjechał wprost pod pociąg Deutsche Bahn. Zderzenie było na tyle duże, że wykolejeniu uległ cały człon spalinowego składu.

Z pociągu ewakuowano 34 osoby, 8 z nich uskarżało się na drobne dolegliwości, ale na miejscu zostały one przebadane przez ratowników medycznych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie. Na ten moment nie wiadomo na jak długo jednotorowy odcinek będzie w dalszym ciągu nieprzejezdny.

[AKTUALIZACJA 29.07.2021, godz 10:25]

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na trasie Szczecin Główny – Tantow utrzymana jest zastępcza komunikacja autobusowa po zdarzeniu na przejeździe kolejowo – drogowym. Ze wstępnych ocen wynika, że na skutek zdarzenia spowodowanego wjazdem tira pod pociąg pomimo czerwonego migającego światła uszkodzone zostało kilkadziesiąt metrów toru oraz podkłady. Do wkolejenia jest autobus szynowy. Usunięty musi być uszkodzony samochód ciężarowy.

Określenie terminu przywrócenia ruchu na jednotorowej linii Szczecin Główny – Tantow będzie możliwe wieczorem po wkolejeniu składu i precyzyjnym określeniu uszkodzeń. Prace wymagają zastosowania specjalistycznego, ciężkiego sprzętu. Teren jest zabezpieczony. Nie ma zagrożenia dla otoczenia i życia oraz zdrowia ludzi.

Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji. W ciągu doby po linii kursuje kilkanaście pociągów pasażerskich.

[AKTUALIZACJA 30.07.2021, godz. 9:30]

Już nieco więcej wiadomo o samym wypadku. Doszło do niego około godziny 6:30 na przejeździe kolejowo-drogowym wyposażonym w sygnalizację świetlną i dźwiękową, na szlaku Szczecin Gumieńce – Tantow, pod pociąg relacji Szczecin Główny – Tantow z nieznanych przyczyn wjechał samochód ciężarowy. Sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo – czerwone światło ostrzegało przed nadjeżdżającym pociągiem. W wyniku zdarzenia wykoleił się pierwszy człon pociągu. Nikt nie zginął i nie został ciężko ranny. 7 osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu, bez konieczności hospitalizacji.

W Kołbaskowie na linii Szczecin Główny – Tantow, służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z pomocą specjalistycznego sprzętu naprawiają uszkodzony na skutek wczorajszego zdarzenia tor. Wymieniane są podkłady oraz szyny na długości ponad 100 metrów.

Przywrócenie ruchu na jednotorowej linii Szczecin Główny – Tantow zaplanowane jest dzisiaj około godziny 12.

Na lawetę zabrany został samochód ciężarowy, który pomimo czerwonego światła – zakazującego wjazdu na przejazd – wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W bezpieczną odległość od toru przeniesiony i zabezpieczony został wykolejony człon pociągu, który również zostanie zabrany lawetą. Dwa człony pociągu, które nie uległy wykolejeniu, zostały przetransportowane na stację Szczecin Główny.

Na trasie Szczecin Główny – Tantow nadal utrzymana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji.

[AKTUALIZACJA 30.07.2021, godz. 13:00]

O godzinie 12:00 przywrócony został ruch pociągów na linii Szczecin Główny – Tantow. Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zakończyły naprawdę uszkodzonego na skutek wczorajszego zdarzenia toru. Konieczna była wymiana podkładów i szyn na długości ponad 100 metrów.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności